Duben a květen

Tyto měsíce se na zahradě točí jen okolo zeleniny a jejího klíčení, přepichování a následného sázení, je to práce poněkud monotónní, ale o to více radostná, když se všemu daří.

Když vcházíme do množárny, jsme pokaždé v úžasu, jak někdo všechny rostlinky zase povytáhl. Některé putují na záhony fóliovníků a ty nejotužilejší, rovnou do záhonů, kde soupeří o místo s rostlinami, které vyséváme bez předpěstování, rovnou na záhony. Dokud se všechny rostliny pěkně nezabydlí na svém místě, vyžaduje to do nás spoustu péče. Vracejí nám vše svou vitalitou a na co se zvláště těšíme, svou výbornou chutí!

21.května jsme zahájili první výdej zeleninové tašky, v rámci plzeňské KPZ. Příprava zeleniny pro podílníky nám dělá každý týden velkou radost a jsme na naší první letošní sklizeň pyšní. Věříme, že to tak bude pokračovat. ŘEPU NA TO!

KONTAKT
MOŽNOSTI TU JSOU o.p.s.
Prokopova 17, 301 00 Plzeň
adresa zahrady: Raková 26, 337 01 Rokycany
e-mail: kpz@moznostitujsou.cz
tel: 734 760 846

Obecně prospěšná společnost Možnosti tu jsou podporuje vytváření nových pracovních míst, zaměstnává lidi se zdravotním znevýhodněním a připravuje je na otevřený trh práce. Je dceřinou společností Diakonie Západ.